W styczniowym wydaniu miesięcznika IZOLACJE piszemy m.in. o projektowaniu niskoenergochłonnych budynków mieszkalnych oraz o zapotrzebowaniu na energię pomieszczeń o różnej konstrukcji. Polecamy też kolejną część cyklu „ABC sztuki dekarskiej" poświęconą przewiewom w dachach.
Cały numer z wybranymi materiałami do pobrania [PDF]
W styczniowym numerze opisujemy model projektowania niskoenergochłonnych budynków mieszkalnych w zabudowie jednorodzinnej oraz metody oceny bezpieczeństwa pożarowego ścian zewnętrznych budynków.
W najnowszym wydaniu omawiamy także bezwykopowe odtwarzanie zewnętrznej izolacji pionowej, termoizolacyjne systemy natryskowe, problemy jakościowe i wynikające z braku właściwych norm ws. gruntów i farb podkładowych oraz zagadnienia związane ze stosowaniem płyt warstwowych w konteście wymogu zwiększania efektywności energetycznej w budownictwie.
Kolejną grupę opracowań stanowią te, poświęcone zapotrzebowanie pomieszczeń o różnej konstrukcji na energię oraz zabezpieczaniu spękań i dylatacji w technologii zalew drogowych na gorąco.
Najnowszy numer mieści także szereg prezentacji produktowych, m.in:
- Produkty ogniochronne PAROC z wełny kamiennej
- Na co zwrócić uwagę przy wyborze silikonów
- Izolacje mineralne firmy Schomburg Polska
- Bogata oferta spoiw wiążących marki Alpol
- Jet Office – biurowiec na miarę XXI wieku
- Rockwool – izolacja przegród w budynkach energooszczędnych z dopłatą NFOŚiGW
- Ekonomiczne aspekty stosowania nowoczesnych termoizolacji
- Sufity Rockfon – zmienić wnętrze nie tylko wizualnie
- Systemy akustyczne Rigips AKU